Edukacija Lietuvos muziejuose

Lietuvos muziejuose nuolat rengiamos ir įgyvendinamos edukacinės programos, projektai, paskaitos, apžvalginės ir teminės ekskursijos, pamokos. Edukacinė veikla orientuota į įvairias amžiaus ir socialines grupes. Užsiėmimų metu patraukliais ir netradiciniais būdais supažindinama su istorijos įvykiais bei reiškiniais, meno pasauliu, papročiais, tradicijomis, praeities žmonių buitimi.

Edukacinės programos rengiamos, atsižvelgiant į ekspozicijų, keičiamų parodų tematiką, pedagogų ir lankytojų interesus, pageidavimus. Teoriniai ir praktiniai užsiėmimai vyksta muziejaus ekspozicijų ir parodų salėse, specialiai įrengtose klasėse, dirbtuvėse, fonduose. Naudojami muziejiniai eksponatai, archeologiniai radiniai, archyviniai dokumentai, vaizdo medžiaga.

Edukaciniai užsiėmimai ugdo lankytojų kūrybiškumą, padeda naujai pažvelgti į vieną ar kitą įvykį, reiškinį, objektą, lavina pastabumo, kalbos, skaitymo, analizės, vertinimo, kolektyvinio darbo įgūdžius ir gebėjimus.

Daugelyje muziejų rengiamos moksleivių kūrybos parodėlės.

Kviečiame apsilankyti!

Muziejų vykdomas edukacines programas rasite pasirinkę Jus dominantį muziejų paieškos laukelyje. Norėdami rasti informaciją apie Lietuvos muziejų edukacinę veiklą, pateikiamą pagal savivaldybes, švietimo teikėjus ar ugdymo sritis, aplankykite interneto svetainę  www.muziejuedukacija.lt

Žaidimai

Mokytojams